Atrakcje jednodniowe w obrębie Dworu Sieraków

Jedną z takich atrakcji jest wycieczka do Ojcowa z możliwością zwiedzania jaskiń. Ojcowski Park Narodowy jest oddalony od Krakowa o 16 kilometrów, na którego terenie można ujrzeć formacje ze skał między innymi Igła Deotymy czy Brama Krakowska, zwiedzić można także ruiny Zamku w Ojcowie.

Podczas tej wycieczki zwiedzane są również jaskinie takie jak Jaskinia Łokietka oraz Jaskinia Ciemna z przewodnikiem. W cenie tej wycieczki znajduje się przejazd w obie strony busem, mapka w wersji cyfrowej, obiad, gdzie mamy danie do wyboru, zwiedzanie jaskiń z przewodnikiem, oraz opieka pilota.

Inna atrakcja to zwiedzanie Muzeum Podziemnego Krakowa, miasta, które kryje wiele tajemnic. W 2005 roku rozpoczęto prace archeologiczne na Rynku Głównym, które trwały 5 lat, ponieważ archeolodzy odkryli wykopaliska właśnie pod płytą rynku. Przez to powstało Muzeum Podziemia Rynku. Muzeum na multimedialnej stronie prezentuje nam jakie zmiany przechodziło miasto przez cały okres swojego istnienia. Przewodnik w przystępny sposób opowiada o zabytkach, które są prezentowane, opowiada o tym jak wyglądało życie mieszczan. To jedno z najciekawszych muzeów w Krakowie. Cena wycieczki obejmuje bilet wstępu do muzeum oraz opiekę przewodnika. Jak widać Dwór Sieraków to świetne miejsce na wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *